O nas

Działalność spółki

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Świętochłowicach założone zostało w 1952 roku.

Następnie w 1999 roku na mocy ustawy o gospodarce komunalnej zostało przekształcone w Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością ze 100% udziałem gminy Świętochłowice.

Od niemal 60 lat służymy naszemu miastu. Pracujemy na rzecz utrzymania czystości i porządku w mieście oraz w trosce o bezpieczeństwo i komfort życia jego mieszkańców, bez względu na porę roku czy pogodę. Zmagamy się z kurzem, odpadami, zniszczoną nawierzchnią, śniegiem i lodem. Co dzień można spotkać nas na ulicach, placach budowy, skwerach i parkach - wszędzie tam gdzie wzywają nas obowiązki, które wypełniamy solidnie i fachowo.

Unieszkodliwiamy odpady, odzyskujemy odpady opakowaniowe, przetwarzamy odpady ulęgające biodegradacji,prowadzimy również edukację ekologiczną, a to wszystko w ramach jednej komórki organizacyjnej jaką jest Zakład Gospodarki Odpadami. W sierpniu 2012 r. powstała profesjonalna linia segregacji odpadów komunalnych.

Służymy mieszkańcom naszego miasta wieloletnim doświadczeniem w zakresie usług pogrzebowych. Zakład Pogrzebowy pomaga żałobnikom w ciężkich chwilach załatwiając wszelkie formalności związane z pochówkiem i ceremonią pogrzebową. Filozofią naszego przedsiębiorstwa jest pomoc ludziom w ich codziennym życiu. Znamy potrzeby naszych klientów – stanowią one bazę wyjściową dla naszych działań. Obserwujemy rynek i nasze środowisko i stąd wyciągamy właściwe wnioski. Nasze usługi dostosowujemy do potrzeb rynku, a we wszystkich segmentach naszej działalności dążymy do osiągnięcia najwyższej jakości. Nadto koncentrujemy się na naszych mocnych stronach i optymalnie je wykorzystujemy. Nasze sukcesy bazują na kompetentnych pracownikach oraz wykwalifikowanej kadrze kierowniczej.

 

Zapraszamy firmy i osoby prywatne do współpracy.